2022

Deklaracja przystąpienia do programu.

 

 

 

 

 

 

 

W roku 2019 Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa

realizowany jest przez Instytut Sportu za pośrednictwem Wielkopolskiego Związku Kolarskiego.

Deklaracja

Załącznik nr 1 - wkład własny

Harmonogram zajęć

Lista uczestników

Ramowy program

Regulamin zajęć

Sprawozdanie

Plakat

Zgoda

 

 

 

 

 

 

ZAŚWIADCZENIA DLA SZKOŁEK KOLARSKICH

DOTYCZĄCE NIEFINANSOWEGO WKŁADU WŁASNEGO


Zaświadczenie dotyczące serwisu rowerowego

Zaświadczenie dotyczące wynajmu obiektów

 

 

 

MIESIĘCZNY RACHUNEK ZA PROWADZENIE ZAJĘĆ.

Druk rachunku

 

 

MISTRZOSTWA POLSKI  SZKÓŁEK KOLARSKICH W KOLARSTWIE MTB

GŁOGÓW 14-15.09.2018

Mistrzostwa rozegrane zostaną 15.09.2018 w Głogowie, na terenie Toru Motocrossowego  - "Górków"

Zgłoszenia elektroniczne do 16.08.2018 należy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Weryfikacja zgłoszeń i odprawa techniczna w dniu 14.09.2018

Start pierwszej kategorii o godz. 11:00.

Regulamin

 

 

 

 

 

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH W KOLARSTWIE SZOSOWYM

RASZKÓW 23-24.06.2018

W Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich prawo startu mają uczennice i uczniowie klas IV-VII bioracy udział

w Narodowym Programie Rozwoju Kolarstwa

zgodnie z przyznanymi limitami na województwa:

Województwo łódzkie otrzymało 12 miejsc.

REGULAMIN 

 

 

W tym samym terminie rozegrane zostaną zawody kolarskie z cyklu "Szukamy Następców Olimpijczyków", w których startować mogą zawodnicy i zawodniczki kategorii młodzik i żak posiadający licencję na rok 2018 i aktualne badania lekarskie.

Regulamin

 

 

 

Informujemy, że w roku 2018 kontynuowany będzie przez Polski Komitet Olimpijski Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa.
W celu przystąpienia do programu należy w terminie do 23.02.2018r. złożyć wypełnioną deklarację i przesłać oryginał na adres:
Wielkopolski Związek Kolarski, 62-800 Kalisz, ul. WaB Matejki 2. 

Ponizej druki:
Deklaracja
Załącznik nr 1 - zawiera informacje dotyczące wysokości wkładu własnego
Regulamin zajęć
Zgoda rodziców/opiekunów

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH W ROKU 2018

23-24.06.2018 RASZKÓW    MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH W KOLARSTWIE SZOSOWYM

22-23.09.2018 GŁOGÓW     MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH W KOLARSTWIE MTB

1-2.12.2018 PRUSZKÓW     MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH W KOLARSTWIE TOROWYM

 

Limity dla poszczególnych województw określone zostaną w regulaminach zawodów.

 

 

W roku 2018 Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa realizowany jest Polski Komitet Olimpijski za pośrednictwem Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. 

Deklaracja

Zgoda rodziców

Informacja o wysokości wkładu własnego

Lista uczestników

Regulamin zajeć

Ramowy program zajęć

Sprawozdanie merytoryczne

Miesięczny harmonogram WORD lub EXCEL

Polisa

Narodowa Baza Talentów - arkusz badania

Zgodnie z wymogami Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2018 roku dwukrotnie dla wszystkich uczestników szkółek należy przeprowadzić testy Narodowej Bazy Talentów; pierwszy do 30 czerwca, drugi od 1 września do 30 listopada. Do testów zaliczane są następujące konkurencje: zwis na drążku, bieg na 50m oraz bieg na 600,800 lub 1000m (dystans jest uzależniony od wieku uczestnika szkółki, tj. dziewczęta i chłopcy, którzy nie ukończyli 12 roku życia biegną na 600m; dziewczęta, które w momencie przeprowadzenia testu ukończyły 12 lat biegną na 800m oraz chłopcy, którzy w momencie przeprowadzenia testu ukończyli 12 lat biegną na 1000m). Bardzo pomocnym przy przeprowadzaniu oraz wprowadzaniu wyników do bazy jest arkusz badania. Wyniki badań należy wprowadzić do bazy pod adresem https://www.narodowabazatalentow.pl. Hasło dostępu do bazy zostanie wysłane mailowo do prowadzących zajęcia. 

Instrukacja wykonywania testów sprawnościowych:

1) zwis na drążku (video) na ugiętych ramonach

Przygotowanie próby

Do przeprowadzenia próby zwisu na drążku na ugiętych ramionach potrzebujesz odpowiednio sprawdzonego drążka zawieszonego poziomo na wysokości dosiężnej (tzn. takiej, na której dosięgasz go stojąc na podłożu). Pod drążkiem możesz umieścić materac. Potrzebny jest również stoper, taboret oraz pomoc osoby mierzącej czas.

Przebieg testu

Rozpoczynając próbę, bądź lekko ubrany i ćwicz najlepiej boso. Stań pod drążkiem na taborecie i chwyć go nachwytem (palcami od góry i kciukiem od dołu) na szerokość barków. Najlepiej, jeśli w tej pozycji Twoje oczy znajdą się kilka lub kilkanaście centymetrów powyżej drążka. W stosownym dla Ciebie momencie rozpocznij zwis, uginając nogi w kolanach i podciągając się na ramionach. Broda musi znajdować się powyżej drążka.

Osoba mierząca czas usuwa jak najszybciej niepotrzebny już taboret. Powinna go odstawić tak, aby nie stanowił zagrożenia dla Ciebie. Powinna też, jeśli będziesz się nadmiernie kołysał, wyhamować ten ruch poprzez przyłożenie ramienia do Twoich nóg. Nie powinna Cię przy tym chwytać za nogi. Pamiętaj, że nie wolno dotykać drążka brodą. Staraj się utrzymać w zwisie najdłużej, jak potrafisz.

Pomiar czasu

Pomiar czasu uruchamia się w chwili rozpoczęcia przez Ciebie samodzielnego zwisu. Stoper jest zatrzymywany, gdy Twoje oczy znajdą się poniżej drążka. Zapisz wynik wyświetlany na ekranie stopera, z dokładnością do setnych części sekundy. Próbę wykonuje się jeden raz, a do bazy wpisuje zanotowany czas.

2) bieg na 50m (video) - bieg krótki

Przygotowanie próby

Przystępując do próby, musisz zapewnić sobie dostęp do bieżni lekkoatletycznej lub innego równego, płaskiego, poziomego terenu oraz pomoc startera i osoby mierzącej czas. Do jej przeprowadzenia niezbędny jest sygnalizator startu (pistolet, urządzenie startowe, chorągiewka) oraz stoper. Na bieżni lub w wybranym miejscu należy wyznaczyć oddalone od siebie dokładnie o 50 metrów linie startu i mety. Dystans biegu zmierz między zewnętrznymi krawędziami wytyczonych linii.

Przebieg testu

Wraz ze starterem ustaw się na linii startu. Osoba mierząca czas zajmuje miejsce na linii mety. Na komendę startera „Na miejsca!” stań nieruchomo tuż przed linią rozpoczęcia biegu w pozycji startowej wysokiej. Jest to pozycja stojąca, w gotowości do startu, na nogach ugiętych pod niewielkim kątem w stawach skokowych, kolanowych i biodrowych oraz lekkim pochyleniu tułowia w przód, z jedną stopą wysuniętą i ustawioną tuż przed linią startu. Na sygnał startu wybiegnij jak najszybciej i z maksymalną prędkością pokonaj wyznaczony dystans, zwalniając dopiero za linią mety.

Pomiar czasu

Osoba mierząca czas w chwili zobaczenia sygnału startu uruchamia stoper. W momencie, gdy przekraczasz linię mety, stoper zostaje zatrzymany. Wynikiem jest czas wyświetlony na stoperze z dokładnością do setnych części sekundy. Biegniesz dwa razy i do bazy wpisujesz lepszy z uzyskanych czasów.

3) bieg na 600/800/1000m (video) - bieg długi

Przygotowanie próby

Próbę biegu przedłużonego najłatwiej przeprowadzisz na bieżni lekkoatletycznej z wyznaczonymi dystansami biegu (600, 800 lub 1000 metrów). Jeżeli nie możesz z niej skorzystać, bieg zorganizuj na równym, płaskim, poziomym i twardym podłożu. Wyznacz wtedy zamknięty tor o odpowiedniej długości z jak najbardziej łagodnymi łukami. Pamiętaj, aby bardzo dokładnie wykonać pomiary. Od nich zależy prawdziwość uzyskanych wyników.

Pamiętaj, że dystans biegu jest dobierany w zależności od płci i wieku badanych. 600 metrów pokonują dziewczęta i chłopcy, którzy nie ukończyli 12. roku życia (mają mniej niż 11 lat i 12 pełnych miesięcy życia). Wśród dzieci, które ukończyły już 12. rok życia, dziewczęta biegają na 800 metrów, a chłopcy pokonują dystans 1000 metrów. Do wykonania pomiaru niezbędny jest stoper i pomoc osoby mierzącej czas.

Przebieg testu

Przed próbą musisz przeprowadzić kilkanaście treningów w celu odpowiedniego przygotowania się do wysiłku oraz poznania przez Ciebie własnych możliwości. Naucz się odpowiedniego rozkładania sił oraz dobierania tempa biegu. Próbę rozpoczynasz w pozycji startowej wysokiej (stojąc w pozycji wykrocznej z ugiętymi pod niewielkim kątem stawami biodrowymi, kolanowymi i skokowymi, w niewielkim pochyleniu w przód, z wysuniętą stopą ustawioną tuż przed linią startową – jak w biegu na 50 metrów). Na sygnał osoby mierzącej czas rozpocznij pokonywanie wyznaczonego dystansu w jak najkrótszym czasie. Wraz z Tobą może biec równocześnie kilka osób.

Pomiar czasu

W momencie podania komendy startu uruchamiany jest pomiar czasu. W chwili, gdy przekraczasz linię mety, stoper zostaje zatrzymany. Zanotuj wynik, spisując z wyświetlacza stopera czas w minutach i sekundach, odrzucając ułamkowe części sekund.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOJCIECH POŻARLIK KOORDYNATOREM SZKÓŁEK KOLARSKICH W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM.

Informujemy, że od dnia 20.04.2017r koordynatorem szkółek kolarskich w województwie łódzkim jest Wojciech Pożarlik.

Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem szkółek proszę kierować do koordynatora. pod nr tel 512 250 468, meil: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

Lista zakwalifikowanych szkółek kolarskich

Województwo łódzkie:

 

Szkółki z 2018 roku

1. Szkołka kolarska OZKol                                             Piątek Szkoła Podstawowa w Piatku                                  trener  Laskowski Paweł 

                                                                      ul. Szkolna 1, 99-120 Piątek

 

 

 

Szkółki z 2017 roku

1. Zapolice                                                    Gminny Ośrodek Kultury i Sportu                          Szkółka Kolarska GOKiS
                                                                                           w Zapolicach                                                              Zapolice
                                                                                         Bułeczka Paweł

2. Piotrków Trybunalski                      Piotrkowskie Stowarzyszenie  Triathlonu                 Szkółka Kolarska VELO FUN TriAP

                                                                                    Tri Aktywny Piotrków                                             Piotrków Trybunalski

                                                                                        Marchwiński Rafał

   

Szkółki z 2016 roku

Lp. Miejscowość Miejsce zajęć/instruktor Nazwa klubu
1. Wieruszów SP Wieruszów
Kos Rafał
WKK Wieruszów
ul. Kolejowa 18
98-400 Wieruszów
2 Ozorków Fajfer Jarosław Stowarzyszenie  Ozorkowski Klub Rowerowy„Birota”
ul. Sucharskiego 8/54
95-035 Ozorków

  

Szkółki z 2015 roku

Lp. Miejscowość Miejsce zajęć/instruktor Nazwa klubu
1. Łódź Rosłaniec Marcin KS SPOŁEM Łódź
ul. Północna 36
91-425 Łódź
2. Łódź SP 61 Łódź SP 61
Rogut Zygmunt
SŁTC  
ul.Franciszkańska 12
91-433 Łódź
3. Stryków SP Stryków
Pożarlik Wojciech
LUKS Dwójka Stryków
ul. Targowa 21
95-010 Stryków
4. Wieluń Kuś Michał MLKS Wieluń
Ul. Plac Legionów 1
98-300 Wieluń
 
 Wszelkie informację dotyczące działalności szkółek kolarskich dostępne są na stronie: http://szkolki.pzkol.pl/
 
 
 
Dokumentacja Szkółek Kolarskich

Zapraszamy dzieci z klas  IV-VI
do zajęć z kolarstwa szosowego, torowego i MTB.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny na obiekcie Klubu Sportowego "Społem".

Osoby zakwalifikowane do programu otrzymają bezpłatne stroje do uprawiania kolarstwa oraz kaski.

Przejdą niezbędne badania.

Grupa 15 uczniów otrzyma rowery do treningów.


ZAPISY TRENER MARCIN ROSŁANIEC
605-888-843



Plan Zajęć
Zestawienie kosztów,harmonogram
Wykaz zawodników, plan organizacji szkoleń, wykaz kadry, zgoda rodzica
Sprawozdanie, koszty