facebook

Kontakt
ul. Północna 36
91 - 425 Łódź
e-mail: biuro@lozkol.pl

tel: 601-995-508 od 9 do 13

NIP: 725-121-36-36
REGON: 001058734
KRS: 0000179269

ote

WATTBIKE

Natalia Wężyk Mistrzynią Polski w keirinie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski , Igor Rydzyński wicemistrzem Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Lipiec to miesiąc obfitujący w imprezy mistrzowskie.
W dniach 9-11.07.2021 podczas rozgrywanych na szczecińskim torze kolarskim Mistrzostwach Polski Natalia Wężyk KS Społem Łódź wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji keirin w kategorii juniorka. Do tego sukcesu młoda kolarka dorzuciła jeszcze srebrny medal w sprincie i wraz z koleżankami klubowymi Julią Marciniak i Anastazją Wilijewicz czwarte miejsce w sprincie drużynowym.
Po srebrny medal i tytuł wice mistrzów Polski sięgnęli również juniorzy KS Społem Łódź w składzie Jakub Lewandowski, Antoni Kida, Julian Kot i Maksymilian Radosz, którzy w wyścigu drużynowym wykręcili czas 4:21:071.
W wyścigu Madison powtórzyli ten sukces również zdobywając srebrny medal Kuba Lewandowski i Julian Kot, którzy z dorobkiem 29 punktów stanęli na drugim stopniu podium.
Ponadto Jakub Lewandowski wywalczył brąz w wieloboju omnium, a w sprincie drużynowym, w którym jechał wraz Julianem Kotem i Maksymilianem Radoszem uplasował się na miejscu czwartym.
W wieloboju omnium poza Jakubem startowali też Maksymilian Radosz, który uplasował się na miejscu 7, Antoni Kida, który był 8 i Julian Kot, który ukończył zawody na miejscu 14. Startująca w omnium juniorka Anastazja Wilijewicz uzbierała 25 punktów co dało jej 16 miejsce w końcowej klasyfikacji.
Do dorobku medalowego zawodników KS Społem Łódź srebrny medal w keirinie i brązowy w sprincie dorzuciła Paulina Petri.
Kolejny weekend to czas rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencjach szosowych.
Podczas niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego świetnie zaprezentował się Igor Rydzyński KS Społem Łódź, który w połowie dystansu znalazł się w siedmioosobowym odjeździe, powiększającym swoją przewagę z kolejną przejechaną rundą i w rezultacie finiszujący z tej grupki na drugiej pozycji co pozwoliło mu sięgnąć po tytuł wicemistrza Polski w kategorii junior młodszy.
Bardzo aktywnie i czujnie cały wyścig jechali również Szymon Kosuń PTC Pabianice oraz Piotr Kuś MLKS Wieluń. Szymon zajął dobre 15 miejsce dojeżdżając do mety w kolejnej grupce liczącej ośmiu zawodników, natomiast Piotr linię mety minął na 26 pozycji finiszując w zasadniczym peletonie.
Igor Wolski PTC Pabianice uplasował się na miejscu 47. Erik Pacholec LUKS Dwójka Stryków na 50. Jakub Gadecki LUKS Dwójka Stryków, któremu defekt roweru nie pozwolił walczyć o lepszą lokatę, do mety dojechał na miejscu 59. Na miejscu 70 i 71 sklasyfikowani zostali Dominik Wróbel KS Społem Łódź i Łukasz Machniewicz LUKS Dwójka Stryków. Miejsce 74 i 75 zajęli Miłosz Szwed i Maciej Bajdor, obaj PTC Pabianice.
Na starcie wyścigu stanęło 119 zawodników, ale zawody ukończyło
76.
Podczas sobotniej jazdy indywidualnej na czas w kategorii junior młodszy 7 miejsce wywalczył Igor Rydzyński KS Społem Łódź, a 30 Piotr Kuś MLKS Wieluń.
Wśród juniorek Młodszych o medal otarła się Maria Klamut KS Społem Łódź, która na czas zajęła czwarte miejsce . Jej klubowa koleżanka Matylda Głowacka zajęła miejsce 32. Zawodniczki MLKS Wieluń Anna Lipieta i Julia Pietrzak uplasowały się na miejscu 35 i 36.
W wyścigu ze startu wspólnego najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką okręgu łódzkiego ponownie była Maria klamut, która cały wyścig czujnie jechała w zasadniczym peletonie, a po finiszu z grupy zajęła miejsce 12. Julia Pietrzak, Anna Lipieta i Klaudia Piśniak, zawodniczki MLKS Wieluń, rywalizację ukończyły na miejscach 26, 34 i 44.
W tym wyścigu wystartowały 72 zawodniczki, ale do mety dojechały 53.
W klasyfikacji drużynowej KS Społem Łódź uplasowało się na miejscu 9 z dorobkiem 19 punktów, na miejscu 28 PTC Pabianice z 4 punktami i na miejscu 37 z 2 punktami LUKS Dwójka Stryków.
W klasyfikacji wojewódzkiej łódzkie zdobyło łącznie 29 punktów co dało nam 5 miejsce.
Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach.
 
Wyniki:
 
 
 
 
© 2015 LOZKOL.PL. All Rights Reserved. Designed By TOMKAM.PL