Stało się! Jest już pewne, że w Święto Niepodległości odbędzie się w Strykowie impreza rowerowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Emocje na dwóch kółkach zagwarantował prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi – Andrzej Pożarlik, który był głównym pomysłodawcą przejęcia organizacji Wyścigu Niepodległości od Arturówka, gdyż z różnych względów nie mógł się on tam odbyć.
Wspólnie z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji oraz LUKS „Dwójką” Stryków udało się zorganizować wyścig i choć kolarska impreza tego typu nie jest nowością w Strykowie to właśnie tego dnia odbędzie się po raz pierwszy w historii. Od kilkunastu lat kolarzy-amatorów do sportowego spędzenia wolnego czasu dnia 11 listopada zwabiał właśnie Arturówek, ale z różnych przyczyn teraz jest inaczej. Być może przez następne kilkanaście lat to Stryków będzie organizatorem takiej imprezy. Przed nami jednak pierwszy taki start, więc czas przyjrzeć się szczegółom.
Wyścig organizowany jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdym wieku. Wszyscy podzieleni będą na kategorie wiekowe, które będą miały do pokonania różny dystans. Każda grupa przejeżdżać będzie tę samą trasę, umieszczoną na terenie przyzalewowym, w okolicy plaży. Długość jednego okrążenia to ok. 700 m. Zgłoszenia przyjmowane są w dniu zawodów o godz. 10, a pierwszy start o godz. 11. Warto przyjechać nieco wcześniej, by zapoznać się z trasą. Dla zwycięzców przewidziane są medale i dyplomy. Każdy uczestnik zobligowany jest do startu w kasku, natomiast obsługę sędziowską, medyczną i techniczną zapewniają organizatorzy. Poniżej szczegółowy plan zawodów. 11 listopada widzimy się nad zalewem!
R E G U L A M I N zawodów kolarskich z okazji „Święta Niepodległości”
Cel imprezy: Popularyzacja kolarstwa jako zdrowego stylu życia.
Organizator: Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi, LUKS „Dwójka” Stryków, OKiR w Strykowie
Termin i miejsce zawodów: 11.11.2011r. - Stryków teren przy zalewie w pobliżu plaży.
Uczestnictwo: W zawodach maja prawo uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli poszczególnych kategoriach wiekowych:
szkoły podstawowe:
klasa 1-3 2 okrążenia
klasa 4-6 4 okrążenia
klasy gimnazjalne: 10 okrążeń
szkoły średnie: 12 okrążeń
studenci: 14 okrążeń
pozostałe roczniki:
do lat 40 14 okrążeń
powyżej lat 40 12 okrążeń
Długość jednego okrążenia: ok. 700 m
Zgłoszenia przyjmowane są na miejscu, w dniu zawodów.
Program:
10:00 - przyjmowanie zgłoszeń
11:00 - rozpoczęcie zawodów
13-14 – wręczanie nagród i zakończenie imprezy
Uwagi:
- zwycięzcy otrzymują medale i dyplomy
- zawodnicy startują w kaskach sztywnych
- obsługę sędziowska, medyczną i techniczną zapewnia OZKol.