facebook

Kontakt
ul. Północna 36
91 - 425 Łódź
e-mail: biuro@lozkol.pl

tel: 601-995-508 od 9 do 13

NIP: 725-121-36-36
REGON: 001058734
KRS: 0000179269

logo ort2

ZIMNY

nowaijka

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KOLARSTWIE SZOSOWYM 2024 JUŻ ZA NAMI.

Rozgrywana w dniach 13-14 lipca, w Kraśniku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2024 w kolarstwie szosowym przeszła do historii, i niestety, jeśli chodzi o wyścigi ze startu wspólnego, nie była to dla zawodników i zawodniczek z województwa łódzkiego najszczęśliwsza impreza sportowa.
 
W sobotę do rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas, na 10 kilometrowej trasie stanęli m.in.:
Zofia Glinka MLKS Wieluń, która wywalczyła 7 lokatę
Katarzyna Bułeczka KS Społem Łódź, 21 zawodniczka tego wyścigu
Kinga Pietrasik KS Społem Łódź, która zajęła miejsce 35
Jakub Pacholec MLKS Wieluń, którego czas sklasyfikowany został na pozycji 13
Jan Chadukiewicz PTC DSV Pabianice, który zajął miejsce 48.
 
Wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany w niedzielę powitał juniorki młodsze ulewą. Co chwilę dochodziło do kraks i defektów, w których uczestniczyły również zawodniczki naszego województwa.
Niestety w jednej z nich ucierpiała Kasia Bułeczka KS Społem Łódź, co wykluczyło ją z rywalizacji.
Pozostałe zawodniczki województwa łódzkiego wywalczyły miejsca: Zofia Glinka MLKS Wieluń 27, a Kinga Pietrasik KS Społem Łódź 42.
Najwyżej sklasyfikowanym juniorem młodszym, wśród zawodników z klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Kolarskim w Łodzi był Jan Chadukiewicz PTC DSV Pabianice, który wywalczył miejsce 28.
O dużym pechu może tu mówić Maciej Stefański PTC DSV Pabianice, który jadąc w końcowej fazie wyścigu na czele peletonu uczestniczył w kraksie na dwa kilometry przed metą, co niestety wykluczyło go z walki o wysoką lokatę. Maciek finalnie przekroczył linię mety jako 64 zawodnik wyścigu. Tuż za Maćkiem na miejscach 67 i 71 linię mety przekroczyli Krystian Kiedos MLKS Wieluń i Wojciech Pukowski KK Tramwajarz.
 
Poza zawodnikami którzy ukończyli wyścig, województwo łódzkie reprezentowali również Miłosz Grochocki LUKS Dwójka Stryków, Mikołaj Bednarek PTC DSV Pabianice i Jakub Pacholec MLKS Wieluń, którym z różnych przyczyn nie dane było ukończyć rywalizacji.
 
Wszystkim naszym reprezentantom i reprezentantkom dziękujemy za wspaniałą postawę i ducha rywalizacji oraz gratulujemy wywalczonych lokat, natomiast poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, bo już niedługo przed Wami kolejne duże wyzwanie jakim jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym, która odbędzie się w dniach 26-28 lipca na pruszkowskim welodromie.
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym - 13-14.07.2024 Kraśnik

W dniach 13-14.07.2024 w Kraśniku rozegrana zostanie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym.

Spośród zawodników z województwa łódzkiego, kwalifikację wywalczyli następujący zawodnicy i zawodniczki:

Bednarek Mikołaj PTC DSV Pabianice – wyścig ze startu wspólnego

Bułeczka Katarzyna KS Społem Łódź – jazda indywidualna na czas i wyścig ze startu wspólnego

Chadukiewicz Jan PTC DSV Pabianice – jazda indywidualna na czas i wyścig ze startu wspólnego

Glinka Zofia MLKS Wieluń – jazda indywidualna na czas i wyścig ze startu wspólnego

Grochocki Miłosz LUKS Dwójka Stryków – wyścig ze startu wspólnego

Kiedos Krystian MLKS Wieluń – wyścig ze startu wspólnego

Pacholec Jakub MLKS Wieluń – jazda indywidualna na czas i wyścig ze startu wspólnego

Pietrasik Kinga KS Społem Łódź – jazda indywidualna na czas i wyścig ze startu wspólnego

Pukowski Wojciech KK Tramwajarz – wyścig ze startu wspołlnego

Stefański Maciej PTC DSV Pabianice – wyścig ze startu wspólnego

Na reprezentantów i trenerów województwa łódzkiego czekają pakiety startowe przygotowane przez Łódzką Federację Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi.
Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki ✊👊👊

 

Regulamin

POLA BŁOŃSKA KS SPOLEM ŁÓDŹ Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM.

 

Za nami kolejne Mistrzostwa Polskim w kolarstwie torowym, które w dniach 19-23.06.2024 rozgrywane były w Płocku.

Jak co roku, na imprezie mistrzowskiej nie mogło zabraknąć reprezentantów województwa łódzkiego.

Już pierwszego dnia zawodów świetnie zaprezentowała się Pola Błońska, zawodniczka KS Społem Łódź, która wywalczyła brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas, w kategorii juniorek.

5 miejsce zajęła Maria Klamut KS Społem Łódź, 14 Julia Pietrzak MLKS Wieluń, 18 Paulina Lipieta MLKS Wieluń, 22 Anna Samecka KS Społem Łódź, 23 Martyna Pietrasik KS Społem Łódź i 25 Klaudia Piśniak MLKS Wieluń

W wyścigu ze startu wspólnego juniorek, o medal otarła się Paulina Lipieta MLKS Wieluń, zajmując ostatecznie czwartą lokatę, po bardzo ładnej i aktywnej jeździe w trzyosobowej grupie goniącej ucieczkę, która między sobą rozegrała walkę o koszulkę i tytuł Mistrzyni Polski.

Na miejscu 12, w tej kategorii wiekowej finiszowała Anna Samecka KS Społem Łódź, 28 była Julia Pietrzak MLKS Wieluń, 30 Natalia Pietrzak MLKS Wieluń, 31 Pola Błońska KS Społem Łódź, 34 Maria Klamut KS Społem Łódź, 36 Klaudia Piśniak MLKS Wieluń i 38 Martyna Pietrasik KS Społem Łódź.

W kategorii junior mieliśmy dwóch przedstawicieli województwa Łódzkiego i byli to zawodnicy PTC DSV Pabianice. Franciszek Korczyński ukończył rywalizację na miejscu 48, natomiast Jakub Maciejewski po fatalnym i groźnie wyglądającym upadku, którego efektem jest złamany obojczyk, wycofał się z rywalizacji.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy, a Kubie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Wyniki jazdy indywidualnej na czas:

Junior, juniorka, orlik

Tandemy kobiet, tandemy mężczyzn, elita mężczyzn, elita kobiet

 

Wyścig ze startu wspólnego:

Juniorka, orlik

Junior, tandemy kobiet, tandemy mężczyzn, wyścig amatorów po trasie Mistrzostw Polski

Kobiety open

Elita mężczyzn

 

Akademickie Mistrzostwa Polski

Jazda indywidualna na czas

Wyścigi ze startu wspólnego