KRS: 0000179269

logo ort2

ZIMNY

nowaijka

I SERIA PUCHARU POLSKI W KONKURENCJACH TOROWYCH DLA JUNIORÓW MŁODSZY I JUNIOREK MŁODSZYCH ZA NAMI.

W dniach 23-25 kwietnia w Kaliszu podczas I serii torowego Pucharu Polski dla juniorów młodszych i juniorek młodszych, będącego jednocześnie eliminacją do OOM, nie mogło zabraknąć reprezentantów okręgu łódzkiego.
W czasie tych trzech dni mogliśmy obserwować zmagania zawodników i zawodniczek z klubów KS Społem, LUKS Dwójka Stryków, MLKS Wieluń i PTC Pabianice.
Podczas tych zawodów pogoda była tym elementem, który najbardziej pokrzyżował plany organizatorów. Z powodu padającego deszczu w piątek rozegrane zostały tylko sprinty drużynowe. Nie udało się przeprowadzić kwalifikacji do OMNIUM, ani rozegrać wyścigów drużynowych na dochodzenie.
W sprincie drużynowym na czwartym miejscu uplasowały się zawodniczki KS Społem Łódź, jadące w składzie: Anna Samecka, Matylda Głowacka i Maria Klamut, a miejsce 9 zajęły zawodniczki MLKS Wieluń w składzie: Anna Lipieta, Julia Pietrzak i Klaudia Piśniak.
Wśród juniorów młodszych trzecią lokatę wywalczyli zawodnicy LUKS Dwójka Stryków w składzie Michał Strzelecki, Jakub Gadecki i Erik Pacholec. Tuż za nimi, na miejscu czwartym rywalizację ukończyli juniorzy młodsi z KS Społem Łódź w składzie Igor Polit, Dominik Wróbel i Aleksander Jałowski. 11 lokatę uzyskali Szymon Kosuń, Igor Wolski i Miłosz Szwed PTC Pabianice.
Sobota przywitała uczestników słońcem, ale mimo tego nie rozpieszczała temperaturą. Ponadto zimny i silny wiatr też zrobił swoje.
Podczas rywalizacji na 200 m ze startu lotnego juniorki młodsze z województwa łódzkiego uzyskały miejsca:
Juniorzy młodsi w sprintach wypadli następująco:
W wieloboju OMNIUM, ze względu na zapadający zmrok, nie udało się rozegrać ostatniej konkurencji jaką jest wyścig punktowy i klasyfikacja końcowa została sporządzona po trzech konkurencjach.
Finał A juniorek młodszych to:
10 miejsce Matyldy Głowackiej KS Społem Łódź
11 Anny Sameckiej KS Społem Łódź
i 27 Juli Pietrzak MLKS Wieuń
W finale B Maria Klamut KS Społem nie miała sobie równych i wygrywając wszystkie trzy konkurencje, zapewniła sobie zwycięstwo. Anna Lipieta MLKS Wieluń zajęła 2 miejsce, Klaudia Pisniak MLKS Wieluń 7, a Natalia Pietrzak MLKS Wieluń 9.
Klasyfikacja juniorów młodszych wyglądała następująco:
Finał A:
10 miejsce Erik Pacholec LUKS Dwójka Stryków
13 Aleksander Jałowski KS Spolem Łódź
18 Miłosz Szwed PTC Pabianice
Finał B Wygrał Michał Strzelecki, a jego klubowy kolega Jakub Gadecki z taką samą ilością punktów plasuje się na miejscu 2. Jako 15 zmagania kończy Igor Polit KS Społem Łódź a na 17 Maciej Bajdor PTC Pabianice.
Pogoda w niedzielę również nie była sprzyjająca, chłód i wiatr dawał się we znaki.
Mimo tego zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o jak najlepsze lokaty podczas wyścigu na dochodzenie na 2000 m, w keirinie i madisonie.
2000 M Maria Klamut KS Społem kończy na 3 miejscu z dobrym czasem 2:54:944.
Matylda Głowacka KS Społem uzyskuje czas 3:03:803 i zajmuje miejsce 15.
9 Igor Polit KS Społem Łódź
W wyścigu madison 4 miejsce zajęły Maria Klamut i Matylda Głowacka KS Społem Łódź.
Wśród juniorów młodszych najwyżej sklasyfikowani z zawodników woj. łódzkiego zostali Igor Polit i Aleksander Jałowski KS Społem Łódź, którzy zajęli miejsce 6, 8 lokatę wywalczyli Igor Wolski i Miłosz Szwed PTC Pabianice, a Szymon Kosuń i Maciej Bajdor PTC Pabianice kończą wyścig na miejscu 11.
Wszystkim zawodnikom, zawodniczko i trenerom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach