facebook

Kontakt
ul. Północna 36
91 - 425 Łódź
e-mail: biuro@lozkol.pl

tel: 601-995-508 od 9 do 13

NIP: 725-121-36-36
REGON: 001058734
KRS: 0000179269

ote

WATTBIKE

KOSZULA MISTRZA POLSKI I PIĘĆ MEDALI PODCZAS TOROWYCH MISTRZOSTW POLSKI DLA ZAWODNIKÓW KS SPOŁEM ŁÓDŹ!!!

To był weekend pełen ogromnych, sportowych emocji.

Z jednej strony szosowe Mistrzostwa Świata, w których wystartowały zawodniczki z okręgu łódzkiego: Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń, plasująca się na 18 miejscu, Karolina Stępień LSKK Bełchatów, zajmująca miejsce 73 i wywodząca się z łódzkich klubów Natalia Krześlak, obecnie Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team, która wyścig kończy na miejscu 24, a z drugiej strony niesamowite emocje towarzyszące nam podczas torowych Mistrzostw Polski, dostarczanych za sprawą kolarzy z naszego regionu, a konkretnie zawodników KS Społem Łódź.

Cudowną niespodziankę sprawił Miłosz Mielczarek, który w wyścigu scratch w pięknym stylu sięgnął po tytuł Mistrza Polski, wygrywając wyścig z utytułowanymi sławami polskiego kolarstwa.
Stając na najwyższym stopniu podium w towarzystwie Damiana Sławka oraz Wojciecha Pszczolarskiego udowodnił, że jest obecnie w świetnej dyspozycji sportowej. I choć jest juniorem, rocznikiem młodszym w swojej kategorii, to jest też niesamowicie groźnym rywalem dla starszych kolegów oraz zawodnikiem z ogromnym potencjałem sportowym.

Dawid Wiśniewski, który również bardzo ładnie jechał w tym wyścigu i ukończył go na miejscu 13, pokazał, że i w nim drzemie duży potencjał, i że w niego również "warto zainwestować".
Mielczarek i Wiśniewski stratowali też w wyścigu punktowym elity mężczyzn, gdzie zajęli odpowiednio miejsca 9 i 12.

Do tego niesamowitego sukcesu, dwa brązowe medale dorzuciła Paulina Petri. Pierwszy w sprincie drużynowym, w którym wystartowała wraz Natalią Wężyk, będącą jeszcze juniorką młodszą! I drugi w wyścigu na 500 m. W sprintach Paulina zajęła miejsce czwarte, a w keirinie piąte.

Tytuł Mistrza Polski i złoty medal w wyścigu scratch wywalczył również Jakub Lewandowski w kategorii juniorów młodszych.
Ponadto Kuba startował jeszcze w wyścigu punktowym i na 500m, gdzie zajął dwa czwarte miejsca oraz w wyścigu eliminacyjnym, w którym był 10.

Natalia Wężyk również dorzuciła swoją "cegiełkę" do tych sukcesów zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal na 500 m wśród juniorek młodszych.Natalia w wyścigu eliminacyjnym i scratch zajęła miejsca 8 i 11.

Druga z juniorek młodszych z naszego okręgu, startująca w tych Mistrzostwach Polski Barbara Gorzkiewicz LUKS Dwójka Stryków, w wyścigach scratch i punktowym zajęła wysokie piąte miejsca, a w wyścigu eliminacyjnym była 6.

Ogromne gratulacje dla zawodników i ich trenerów.

 

Wyniki:

Scratch - junior młodszy

Scratch - juniorka młodsza

Sprint drużynowy kobiety elita

Wyścig punktowy - junior młodszy

Wyścig punktowy - juniorka młodsza

Wyścig punktowy - elita mężczyzn

500m - junior młodszy

500 m - juniorka młodsza

500 m - elita kobiety

Keirin - elita kobiety

Wtścig eliminacyjny - junior młodszy

Wyścig eliminacyjny - juniorka młodsza

Sprint - elita kobiety

Scratch - elita mężczyzn

 

© 2015 LOZKOL.PL. All Rights Reserved. Designed By TOMKAM.PL