KRS: 0000179269

logo ort2

ZIMNY

nowaijka

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KOLARSTWIE TOROWYM PRUSZKÓW 28-30.07.2023 – 5 MEDALI ZAWODNICZEK Z WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.

W pierwszym dniu zawodów zawodnicy i zawodniczki kategorii junior młodszy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach drużynowych.
Juniorki młodsze, które na co dzień reprezentują KS Społem SUUS Łódź jadąc w składzie Anna Samecka, Klaudia Piasecka, Katarzyna Bułeczka i Maja Kaflak zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym.
W tej samej konkurencji juniorzy młodsi PTC DSV Pabianice jadąc w składzie Kacper Chudy, Jakub Maciejewski i Franciszek Korczyński zajęli miejsce 10.
W wyścigu drużynowym na dochodzenie zawodniczki KS Społem SUUS Łódź, w składzie Katarzyna Bułeczka, Anna Samecka, Maja Kaflak, Martyna Pietrasik i Klaudia Piasecka zajęły miejsce 2 i wywalczyły drugi krążek , tym razem koloru srebrnego.
W drugim dniu zawodów wyścigi średniodystansowe, które wchodzą w skład wieloboju omnium przeplatane były sprintami.
W sprincie bezkonkurencyjna okazała się Weronika Skrzyńska ZTS Glinnik , która nie pozostawiając cienia wątpliwości co do swojej formy, pewnie sięgnęła po zwycięstwo, złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w tej konkurencji.
Miejsce 5 w sprincie wywalczyła Maja Kaflak KS Społem SUUS Łódź.
Wśród juniorów młodszych, w sprincie 12 miejsce zajął Bartosz Zelcer ZTS Glinnik.
W wieloboju omnium juniorek młodszych wystartowały trzy zawodniczki KS Społem SUUS Łódź: Anna Samecka, Katarzyna Bułeczka i Martyna Pietrasik, które zajęły kolejno miejsca 4, 12 i 20.
W omnium juniorów młodszych Kacper Chudy PTC DSV Pabianice wywalczył miejsce 6, Bartosz Zelcer ZTS Glinnik był 14, a Jakub Maciejewski PTC DSV Pabianice 23.
W niedzielę rozegrano wyścig indywidualny na 2 km, kirin i madisona.
Na 2 km Martna Pietrasik KS Społem SUUS Łódź z czasem 2:43;867 uplasowała się na miejscu 9. Natomiast Kacper Chudy PTC DSV Pabianice wykręcił na tym dystansie czas 2:23;224 i jemu ten rezultat również dał miejsce 9.
Srebrny medal wywalczyła Anna Samecka KS Społem SUUS Łódź w konkurencji kirin, a na miejscach 5 i 6 uplasowały się Maja Kaflak KS Społem SUUS Łódź i Weronika Skrzyńska ZTS Glinnik.
W tej samej konkurencji Bartosz Zelcer ZTS Glinnik był 15 a Kuba Maciejewski PTC DSV Pabianice 19.
Madison przyniósł zawodniczkom KS Społem SUUS Łódź kolejny brązowy madal. A sięgnęły po niego Katarzyna Bułeczka i Martyna Pietrasik. Juniorzy młodsi PTC DSV Pabianice w składzie Kacper Chudy i Jakub Maciejewski zajęli miejsce 5.