KRS: 0000179269

logo ort2

ZIMNY

nowaijka

PATRYCJA ZAWIERTA WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW MISTRZYNIĄ POLSKI MTB XCO 2020, JULIA ZIĘBA LKK LUKS SŁAWNO BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ!!!!!

Za nami kolejny tydzień podczas, którego sportowo wiele się działo.
Ale najważniejsze imprezy minionego tygodnia to oczywiście Mistrzostwa Polski, a było ich aż dwie i to w dwóch różnych odmianach kolarstwa.
W dniach 11-13.08.2020 na torze kolarskim w Kaliszu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek młodszych w konkurencjach torowych. W tych Mistrzostwach z okręgu łódzkiego łódzkiego startowali zawodnicy KS Społem w składzie:
- Julia Marciniak - 8 miejsce w keirinie
- Antoni Kida - 5 miejsce w keirinie, 8 miejsce 200 m (czas 14:317) ze startu wspólnego, 8 miejsce sprint
- Igor Rydzyński - kraksa w wyścigu tempowym wyeliminowała zawodnika z dalszej rywalizacji w omnium
Ponadto Antoni Kida, Igor Rydzyński i Dominik Wróbel rywalizowali w konkurencji sprint drużynowy, w której zajęli miejsce 6.
14-16.08.2020 to czas rozgrywania Mistrzostw Polski MTB XCO w Mrągowie. I tu przedstawicieli okręgu łódzkiego było więcej, gdyż udział w zawodach wzięli zawodnicy i zawodniczki z trzech "naszych" klubów, a byli to WKK Pfleiderer Wieruszów, LKK LUKS Sławno oraz LKK START Tomaszów Mazowiecki.
Ale po kolei.
Katarzyna Jedynak i Michał Adrian LKK LUKS Sławno zajęli miejsce 8 w Młodzieżowych Sztafetach Mieszanych, a Konrad Bryłka, Patrycja Zawierta, Magdalena zawierta i Piotr Pytel WKK Pfleiderer Wieruszów, wywalczyli miejsce 7 wśród Sztafet Głównych MTB XCR.
Wyścig młodzików był najliczniej obsadzony przez zawodników województwa łódzkiego, bo startowało w nim aż sześciu naszych reprezentantów.
Miejsce 20 wywalczył Bartosz Sułot WKK Pfleiderer Wieruszów, 34 był Adam Sapieja LKK LUKS Sławno, Dawid Łysek i Michał Froń obaj WKK Pfleiderer Wieruszów zajęli miejsca 38,39, Aleksander Auguścik LKK LUKS Sławno był 41 a Michał Jedynak LKK LUKS Sławno dojechał do mety na miejscu 58.
W kategorii junior młodszy Michał Adrian LKK LUKS Sławno zajął miejsce 45.
Wyścig juniorek dostarczył nam szczególnych emocji sportowych gdyż aż dwie z trzech reprezentantek naszego okręgu stanęło na podium zdobywając dwa medale: ten najcenniejszy złoty oraz tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie MTB XCO i brązowy oraz tytuł II wice mistrzyni Polski.
Bohaterkami tej rywalizacji zostały Patrycja Zawierta, która do końca wyścigu nie odpuściła rywalce Matyldzie Szczecińskiej wygrywając z nią dosłownie na ostatnich metrach wyścigu i Julia Zięba, która pewnie zmierzała to to trzecie miejsce.
Tuż za podium uplasowała się Magdalena Zawierta, która linie mety minęła jako 4 zawodniczka tej rywalizacji.
Wśród kobiet masters Dorota Warczyk LKK START Tomaszów Mazowiecki zajęła miejsce trzecie, zdobywając w ten sposób medal brązowy.
Wśród juniorów na starcie stanęli Konrad Bryłka i Michał Malarz obaj WKK Pfleiderer Wieruszów i zajęli odpowiednio miejsca 17 i 36.
Karolina Witek LKK Start Tomaszów Mazowiecki w kategorii elity kobiet zajęła miejsce 17, co wśród orliczek dało jej 7 lokatę.
W orlikach Piotr Pytel był 23, a w elicie mężczyzn 23 miejsce zajął Przemysław Gierczak.
Wśród mastersów zawodnik GATTA BIKE -RS Łukasz Matusiak był 14.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.