KRS: 0000179269

logo ort2

ZIMNY

nowaijka

Puchar Polski w kolarstwie szosowym, Eliminacja OOM w Strzelcach Krajeńskich 13-14.04.2019r.

Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń zwyciężczynią wyścigu ze startu wspólnego, a Karolina Stępień LSKK Bełchatów druga w jeździe indywidualnej na czas. Gratulacje!!!

Miniony weekend obfitował w imprezy sportowe. W Strzelcach Krajeńskich zawodnicy i zawodniczki okręgu łódzkiego rywalizowali podczas Pucharu Polski zarówno na trasie indywidualnej jazdy na czas jak i wyścigów ze startu wspólnego.

W sobotę rozegrany został wyścig jazdy indywidualnej na czas, w którym w kategorii junior najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z regionu łódzkiego został Miłosz Mielczarek KS Społem. Miłosz dystans 15 km pokonał w czasie 20:31,37 co dało mu miejsce 16. Jego klubowy kolega Dawid Wiśniewski uzyskał czas 20:42,44 co dało mu miejsce 24. Łukasz Nowicki LSKK Bełchatów z czasem 21:28,67 zajął miejsce 32 a Mateusz Włodarczyk z czasem przejazdu 22:09,93 był 45.

Z piętnastokilometrową trasą, bardzo dobrze w kategorii juniorek, poradziła sobie Karolina Stępień LSKK Bełchatów, która uzyskała czas 23:04,56, co pozwoliło Jej stanąć na drugim stopniu podium. Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń, zajęła dobre szóste miejsce tracąc do Karoliny 16 sekund. 17 miejsce przypadło Julii Błaszkiewicz KS Społem, która uzyskała czas 24:47,69. Sandra Bralińska MLKS wykręciła 24 czas, a Marta Glapa MLKS Wieluń 27.
Wśród kategorii junior młodszy, gdzie zwodnicy mieli do pokonania dystans 10 km, najszybszy z naszego okręgu okazał się Jakub Lewandowski KS Społem, który uzyskał czas 14:30,03 i zajął 14 miejsce. Maciej Łęcki również KS Społem był 95.
Natalia Wężyk KS Społem w kategorii juniorek młodszych uplasowała się na miejscu 34, a Barbara Gorzkiewicz LUKS Dwójka Stryków Danielo Spotrswear była 38.
Orliczka Klaudia Królikowska KS Społem zajęła 18 miejsce w klasyfikacji kobiety open.
17 i 18 w młodziczkach była Katarzyna Kopania i Aleksandra Patora, obie LUKS Dwójka Stryków Danielo Spotrswear a 40 i 58 w młodzikach Piotr Kuś i Augustyniak Igor MLKS Wieluń.

W niedzielę rozgrywane były wyścigi ze startu wspólnego. Triumfatorką wśród juniorek została Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń, która nie miała sobie równych na dystansie 84 km. Siódme miejsce wywalczyła Karolina Stępień LSKK Bełchatów, Klubowe koleżanki Dominiki: Sandra Bralińska i Marta Glapa zajęły odpowiednio miejsca 20 i 23.
Na dobrym, ósmym miejscu, wśród juniorów młodszych, uplasował się Jakub Lewandowski KS Społem, który również rywalizował na trasie długości 84 km. Sebastian Bittner LUKS Dwójka Stryków Danielo Spotrswear ukończył zmagania na miejscu 68
W kategorii junior mieliśmy pięciu reprezentantów naszego regionu. Najwyżej sklasyfikowany został Miłosz Mielczarek KS Społem, który do mety dowiózł miejsce 13. Dawid Wiśniewski KS Społem był 23, Wiktor Sasin LUKS Dwójka Stryków Danielo Spotrswear 24, Nowicki Łukasz LSKK Bełchatów 26, a Mateusz Włodarczyk MLKS Wieluń42.
Juniorka młodsza Natalia Wężyk KS Społem, w wyścigu o długości 42 km zajęła miejsce 25 a jej starsza koleżanka klubowa Klaudia Królikowska była 32 druga open w wyścigu na dystansie 84 km.
Najwyżej sklasyfikowanym młodzikiem był Michał Strzelecki LUKS Dwójka Stryków Danielo Spotrswear, 17 na mecie wyścigu młodzików, Piotr Kuś MLKS Wieluń 32, a Igor Augustyniak MLKS Wieluń 52.
W młodziczkach 12 do mety dojechała Katarzyna Kopania LUKS Dwójka Stryków Danielo Spotrswear , 18 była Aleksandra Patora LUKS Dwójka Stryków Danielo Spotrswear, 36 Julia Pietrzak MLKS Wieluń i 45 Piśniak Klaudia LUKS Dwójka Stryków Danielo Spotrswear.
Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.