ZIMNY

nowaijka

Puchar Polski w kolarstwie szosowym Zamość, Eliminacja OOM 11-12.05.2019

Regulamin

W dniach 11-12.05.2019 w Zamościu rozegrany został Puchar Polski w kolarstwie szosowym, będący jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla kat. junior młodszy, juniorka młodsza.
Wśród uczestników wyścigów nie mogło zabraknąć zawodników z okręgu łódzkiego.
W sobotę kolarze rywalizowali podczas jazdy indywidualnej na czas.
W kat. Junior 6 miejsce zajął Miłosz Mielczarek KS Społem Łódź. 12 był jego klubowy kolega Dawid Wiśniewski.
Na miejscu 34 uplasował się Mateusz Włodarczyk MLKS Wieluń.
W juniorze młodszym najlepiej zaprezentował się Jakub Lewandowski KS Społem, który wykręcił 4 czas. Piotr Buda LKK Start Tomaszów Mazowiecki był 22, a Maciej Łęcki KS Społem 44.
Wśród juniorek młodszych najwyżej sklasyfikowaną przedstawicielką okręgu łódzkiego została Natalia Wężyk, która była 14. Tuż za nią na miejscu 15 uplasowała się Maja Naturalna LSKK Bełchatów. 17 była Julia Marciniak KS Społem, a Barbara Gorzkiewicz LUKS Dwójka Stryków Danielo Sportswear zajęła miejsce 23.
W klasyfikacji Kobiet Open po srebro sięgnęła Karolina Stępień LSKK Bełchatów. Na miejscu 8 zawody ukończyła Klaudia Królikowska KS Społem Łódź, a 9 była Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń. 13 miejsce przypadło Agnieszce Szpocińskiej, która w tym sezonie zaprezentowała się w barwach LSKK Bełchatów. 17 była Sandra Bralińska MLKS Wieluń, 20 Marta Glapa MLKS Wieluń, a 22 Julia Błaszkiewicz KS Społem Łódź.
w młodziczkach 7 miejsce wywalczyła Natalia Hejak LSKK Bełchatów, 9 była Anna Lipieta MLKS Wieluń, 13 Maria Klamut KS Społem Łódź, 16 Julia Pietrzak MLKS Wieluń i 18 Klaudia Piśniak MLKS Wieluń.
Igor Rydzyński KS Społem w kategorii młodzik uplasował się na miejscu 7, 15 był Jan Ożóg KS Społem, 23 Piotr Kuś MLKS Wieluń, a tuż za nim na miejscu 24 zawody ukończył Aleksander Jałowski KS Społem Łódź.

W niedzielę młodzi adepci sztuki kolarskiej przystąpili do rywalizacji w wyścigach ze startu wspólnego. W kategorii junior zawodnicy mieli do pokonania trasę długości 105,2 km. W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech przedstawicieli regionu łódzkiego. Wysokie piąte miejsce wywalczył Miłosz Mielczarek, a tuż za nim, na miejscu 6 linię maty minął Dawid Wiśniewski, obaj KS Społem Łódź. Wspomnianą trójkę uzupełnił Mateusz Włodarczyk MLKS Wieluń, który do mety dojechał na miejscu 9.
W kat. juniorów młodszych trasa liczyła sobie 73 km. W tym wyścigu 41 był Piotr Buda LKK Start Tomaszów Mazowiecki, a 49 miejsce zajął Maciej Łęcki.
Juniorki młodsze ścigały się na dystansie 40,8 km. Natalia Wężyk KS Społem zajęła miejsce 8, a tuż za nią, na pozycji 9 finiszowała Barbara Gorzkiewicz LUKS Dwójka Stryków Danielo Sportswear. 21 i 23 miejsca przypadły Mai Naturalnej LSKK Bełchatów i Julii Marciniak KS Społem Łódź.
w kobietach open, po przejechaniu 73 km tuż za podium, na 4 miejscu uplasowała się Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń, a 5 była Karolina Stepień LSKK Bełchatów. 9 miejsce zajęła Klaudia Królikowska KS Społem, 16 byla Sandra Bralińska MLKS Wieluń, 17 Agnieszka Szpocińska LSKK Bełchatów, a 20 Julia Błaszkiewicz KS Społem Lódź.
Najszybszą młodziczką okazała się Anna Lipieta MLKS Wieluń finiszująca na miejscu 5. Maria Klamut KS Społem wywalczyła miejsce 7, a Natalia Hejak LSKK Bełchatów 8.
15 i 18 do mety dojechały Klaudia Piśniak i Julia Pietrzak MLKS Wieluń. Podobnie jak dzień wcześniej, podczas jazdy indywidualnej na czas najszybszy okazał się Igor Rydzyński KS Społem, który do mety dojechał na miejscu 6. Miejsce 12 zajął Piotr Kuś MLKS Wieluń a miejsca 17 i 21 padły łupem zawodników KS Społem: Aleksandra Jałowskiego i Jana Ożóga.

Gratulacje dla zawodników i ich trenerów.