KRS: 0000179269

logo ort2

ZIMNY

nowaijka

PUCHAR POLSKI W KOLARSTWIE TOROWYM. ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI. PRUSZKÓW 17-19.04.2018

Świetnie spisała się Paulina Petri podczas rozgrywanego w dniach 17-19.04.2018 Pucharu Polski na torze w Pruszkowie. Zawodniczka KS Społem wygrała sprinty w kategorii kobiety open, a w keirinie zajęła miejsce trzecie.

Klubowe koleżanki Pauliny, Klaudia Królikowska i Zuzanna Kozik w sprintach zajęły odpowiednio miejsca 4 i 5, natomiast w wieloboju OMNIUM Królikowska była 12 a Kozik 20. Podczas rywalizacji na 2 km Królikowska wykręciła czas 2:45:030 i uplasowała się na miejscu 13, natomiast Kozik z czasem 2:52:780 kończy zmagania na miejscu 17.

Wśród juniorów do grupy A w OMNIUM zakwalifikowali się Dawid Wiśniewski KS Społem i Wiktor Sasin LUKS Dwójka Stryków i ukończyli rywalizację na miejscach 9 i 15. W grupie B Kacper Simiński KS Społem uplasował się na pozycji 7.

W sprincie drużynowym wystartował, wraz z dwoma zawodnikami GKK OPTY- Mazowsze Grodzisk Maz, Krzysztof Patora z LUKS Dwójka Stryków i z czasem 49,901 zajął miejsce 5 w klasyfikacji open.

Start na 200 m jest kwalifikacją do sprintu i keirinu, i  w tej konkurencji Patora zajął miejsce 18 uzyskując czas 11,260, a Kacper Simiński z czasem 11,920 zajął miejsce 26 open. W sprintach Krzysztof Patora kończy rywalizację na miesjcu 18,  a w keirinie na 16. Simiński keirin kończy na miejscu 22.

3 km to dystans, z którym zmierzyli się Dawid Wiśniewski i z czasem 3:37:050 zajął miejsce 9 oraz Dominik Kapusta, reprezentujący barwy GATTA BIKE-RS, który uzyskał czas 3:40:950 i zajął miejsce 12.