logo ort2

ZIMNY

nowaijka

WYNIKI - CHRZĄSTOWICE I 62 OGÓLNOPOLSKI MAŁY WYŚCIG POKOJU

Długi majowy weekend zapisał się w historii wieloma wyścigami, w których brali udział również kolarze z okręgu łódzkiego.

1 maja zawodnicy i zawodniczki zawitali do Chrząstowic, gdzie rywalizowali w wyścigach ze startu wspólnego. Młodzik, młodziczka i juniorka młodsza na starcie stanęli razem i mieli do pokonania dystans 27 km.

Po zaciętej walce i finiszu z grupy, 3 miejsce wywalczył Jan Bajdor PTC Pabianice. 25 miejsce zajęła Kinga Pietrasik LUKS Dwójka Stryków, co w młodziczkach dało jej miejsce 2. Na miejscu 47 do mety dojechała Magdalena Ciołek LUKS Dwójka Stryków, 5 w kategorii młodziczek. Miejsce 57 zajęła Martyna Pietrasik LUKS Dwójka Stryków, 10 wśród juniorek młodszych. Nina Polit LUKS Dwójka Stryków linię mety przekroczyła jako 60 zawodniczka i 8 w młodziczkach, klubowy kolega Niny, Jakub Maciak dojechał do mety na pozycji 61.

W klasyfikacji juniorów młodszych, których trasa liczyła sobie 54 km, również po finiszu z grupy, na trzeciej pozycji uplasował się Michał Strzelecki LUKS Dwójka Stryków. Jako 13 finiszował Igor Wolski PTC Pabianice, 18 był Miłosz Szwed PTC Pabianice, a miejsce 24 i 25 przypadło Kacprowi Chudemu PTC Pabianice i Jakubowi Gadeckiemu LUKS Dwójka Stryków. Jako 28 zawodnik wyścigu linię mety przekroczył Łukasz Machniewicz LUKS Dwójka Stryków, 36 był Maciej Bajdor PTC Pabianice, 46 Dawid Kolebacz MLKS Wieluń, 56 Rafał Fibakiewicz PTC Pabianice, 58 Mateusz Ciołek LUKS Dwójka Stryków, a na miejscu 59 uplasował się Aleksander Jałowski PTC Pabianice.

Juniorzy, o jak najlepsze miejsca rywalizowali na dystansie 81 km. 7 miejsce wywalczył Igor Rydzyński KS Społem Łódź, 17 Szymon Ptak MLKS Wieluń, 21 Szymon Kosuń PTC Pabianice, a 26 Dominik Wróbel KS Społem Łódź.

Prowadzona była również klasyfikacja Pucharu Drużynowego, w której z dorobkiem 8 punktów PTC Pabianice zajęły miejsce 7, a LUKS Dwójka Stryków 9. KS Społem Łódź z dorobkiem 4 punktów uplasowało się na miejscu 15.

W dniach 2-3 maja rozgrywany był 62 OGÓLNOPOLSKI MAŁY WYŚCIG POKOJU dla kategorii żak, żaczka, młodzik i młodziczka. W tym wyścigu również mieliśmy swoich przedstawicieli. W klasyfikacji generalnej, po trzech etapach reprezentanci okręgu łódzkiego zostali sklasyfikowani na następujących miejscach: