facebook

Częściowe zachmurzenie

15°C

Łódź

Częściowe zachmurzenie
Wilgotność: 92%
czwartek
Częściowe zachmurzenie
11°C / 25°C
Piątek
Częściowe zachmurzenie
14°C / 26°C
sobota
Częściowe zachmurzenie
16°C / 27°C

Kontakt
ul. Północna 36
91- 425 Łódź
e-mail: biuro@lozkol.pl

tel: 601-995-508 od 9 do 13

NIP: 725-121-36-36
REGON: 001058734
KRS: 0000179269

Podczas Wyścigu Kolarskiego "Dolny Śląsk Tour" o jak najlepsze miejsca w klasyfikacji walczyli zawodnicy i zawodniczki z klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Kolarskim w Łodzi.
I etap - jazda indywidualna na czas, której trasa liczyła 2,8 km, rozegrana została w sobotę przed południem.
Wśród juniorów młodszych Miłosz Mielczarek KS Społem Łódź zajął miejsce 11, Jakub Lewandowski KS Społem Łódź był 20, a Mateusz Włodarczyk MLKS Wieluń 21.
Juniorki rywalizowały i były klasyfikowane w kategorii kobiety open i tu najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką naszego regionu była Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń, która zajęła 19 miejsce. 34 była Bralińska Sandra MLKS Wieluń, 40 Klaudia Królikowska KS Społem Łódź, a Marta Glapa MLKS Wieluń zajęła miejsce 46.
II etap, ze startu wspólnego rozegrany został po południu i zarówno juniorzy młodsi jak i kobiety open mieli do pokonania trasę długości 83,6 km.
Najwyżej sklasyfikowanym juniorem młodszym okręgu łódzkiego był Jakub Lewandowski KS Społem Łódź, który linię mety minął jako piąty. Na miejscu 8 zameldował się Mateusz Włodarczyk MLKS Wieluń, a 10 był Miłosz Mielczarek KS Społem Łódź.
Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń wywalczyła 13 miejsce open, Klaudia Królikowska KS Społem Łódź, Marta Glapa MLKS Wieluń 39, a Sandra Bralińska MLKS Wieluń 40.
W niedzielę podczas III etapu trasa wynosiła 75,9 km dla juniorów młodszych i 101,2 km dla kobiet open.
Mateusz Włodarczyk MLKS Wieluń zawody ukończył na miejscu 15, a Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń była 16.
W klasyfikacji końcowej wyścigu Mateusz uplasował się na miejscu 12, a Dominika na 17.
Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.
 
 Wyniki:
Foto III etap Dolny Śląsk Tour w obiektywie Dariusza Krzywańskiego (DkpCycling).

W dniach 24-26.08.2018 w Walimiu rozegrane zostaną Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski.

Zgłoszenia zawodniczek i zawodników należy przesłać do dnia 20.08.2018 roku drogą      elektroniczną lub pocztą (decyduje data stempla poczt.) na adres:

Stowarzyszenie Sportowo Rekreacyjne „Junior „ Wałbrzych

58-306 WAŁBRZYCH, ul. Witosa 54 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Weryfikacja zgłoszonych zawodniczek i zawodników oraz wydawanie numerów startowych odbędzie się:

  • w dniu 24.08.2018r. roku od godz. 1000 do godz. 1200 – dla kategorii: Juniorka Młodsza, Junior Młodszy, Juniorka, Junior, Kobiety U-23 i Kobiety Elita,
  • w dniu 24.08.2018r. roku od godz. 1900 do godz. 2000 – dla kategorii: Juniorka, Junior, Kobiety U-23 i Kobiety Elita,
  • w dniu 25.08.2018r. roku od godz. 1900 do godz. 2000 – dla kategorii: Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita,
  • w dniu 26.08.2018r. roku od godz. 900 do godz. 1000 – dla kategorii: Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita,

Odprawa techniczna odbędzie się, w obecności członków Komisji Sędziowskiej, w biurze wyścigu:

  • w dniu 24.08.2018r. o godz. 1300 dla kategorii: Juniorka Młodsza i Junior Młodszy,
  • w dniu 25.08.2018r. o godz. 1000 dla kategorii: Junior, Juniorka, Kobiety U-23 i Kobiety Elita,
  • w dniu 26.08.2018r. o godz. 1030 dla kategorii: Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita.

Program minutowy wyścigu 

Dnia 24.08.2018. - Piątek

1000 - 1130                - weryfikacja zawodników dla kategorii: Juniorka Młodsza, Junior Młodszy, Juniorka, Junior, Kobiety U-23 i Kobiety Elita w Biurze Zawodów w                                                   Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu ul. Boczna,                                   

1200                                - odprawa techniczna w biurze zawodów dla kategorii: juniorka Młodsza, Junior Młodszy w Biurze Zawodów,

1400                                - uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski, na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu,

1415                                  - start honorowy kategorii juniorka młodsza,

1425                                  - start ostry kategoria juniorka młodsza, Jugowice skrzyżowanie ul. Gazowej z DW 383 – 100 m od wiaduktu kolejowego,

1600                                - dekoracja zwycięzców w kategorii: juniorka młodsza, na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu,

1615                                - start honorowy kategorii junior młodszy na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu,

1625                                  - start ostry kategoria junior młodszy, Jugowice skrzyżowanie ul. Gazowej z DW 383 – 100 m od wiaduktu kolejowego,

1900                          - dekoracja zwycięzców w kategorii: junior młodszy, na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu,

2000 - 2100                - weryfikacja zawodników dla kategorii: Juniorka, Junior, Kobiety U-23 i Kobiety Elita w Biurze Zawodów w Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu                                       ul. Boczna.

 Dnia 25.08.2018. - Sobota

 1000                                  - odprawa techniczna w biurze zawodów dla kategorii: Juniorka, Junior, Kobiety U-23 i Kobiety Elita w Biurze Zawodów w Publicznej Szkole                                                      Podstawowej w Walimiu ul. Boczna.

1130                                - start honorowy kategorii junior na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu,

1140                                  - start ostry kategoria juniorka, Jugowice skrzyżowanie ul. Gazowej z DW 383 – 100 m od wiaduktu kolejowego,

1430                             - dekoracja zwycięzców w kategorii: junior na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu,

1515                                 - start honorowy kategorii: juniorka, Kobiety U-23 i Kobiety Open

1530                                  - start ostry kategorii: juniorka, Kobiety U-23 i Kobiety Open, Jugowice skrzyżowanie ul. Gazowej z DW 383 – 100 m od wiaduktu kolejowego,

1845                             - dekoracja zwycięzców w kategorii: juniorka i Kobiety Open, na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu,

1900 - 2000                   - weryfikacja zawodników dla kategorii: Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita w Biurze Zawodów w Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu ul.                                                  Boczna.

Dnia 26.08.2018. - Niedziela                                                               

900 - 945                     - weryfikacja zawodników dla kategorii: Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita w Biurze Zawodów w Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu ul. Boczna.

1000                                  - odprawa techniczna w biurze zawodów dla kategorii: Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita w Biurze Zawodów w Publicznej Szkole Podstawowej w                                             Walimiu ul. Boczna.

1145                                - start honorowy kategorii Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu,

1200                                  - start ostry kategoria Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita, Jugowice skrzyżowanie ul. Gazowej z DW 383 – 100 m od wiaduktu kolejowego,

1600                             - dekoracja zwycięzców w kategorii: Mężczyźni U-23 i Mężczyźni Elita na terenie Sztolni Walimskich RIESSE ul. 3-ego Maja w Walimiu oraz                                                      uroczystość zakończenia Górskich Szosowych Mistrzostw Polski.

 Regulamin

Po wspaniałej walce podczas rozgrywanego w piątek 20 lipca kryterium ulicznego w Wałbrzychu, na drugim miejscu tracąc tylko punkt do zwyciężczyni, uplasowała się zawodniczka LSKK Bełchatów Natalia Krześlak.
Natalia Wężyk KS Społem Łódź, zdobywając jeden punkt zajęła miejsce 7, a Julia Błaszkiewicz kończy rywalizację na 8 pozycji.
Bardzo dobrze zaprezentował się również, Jakub Lewandowski KS Społem Łódź, który, wywalczył trzecie miejsce w kategorii junior młodszy, gromadząc na swoim koncie 11 punktów.
Klubowy kolega Kuby, Miłosz Mielczarek zajął miejsce 8, a Mateusz Włodarczyk z MLKS Wieluń był 21.
Wśród juniorek najwyżej, spośród zawodniczek województwa łódzkiego, sklasyfikowana zastała Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń, która zajęła miejsce 4. Sandra Bralińska mLKS Wieluń była 9. Jako 10 wyścig ukończyła Klaudia Królikowska KS Społem Łódź, a Marta Glapa była 12.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

To był weekend pełen wrażeń i sportowych sukcesów zawodników okręgu łódzkiego.
Już pierwszego dnia zawodów rozgrywanych w Mrągowie, przy bardzo niesprzyjającej pogodzie, brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyła sztafeta młodzieżowa juniorów młodszych w składzie Magdalena Zawierta i Konrad Bryłka WKK Wieruszów.
7 miejsce zaś zajęła sztafeta młodzieżowa LKK LUKS Sławno w składzie Julia Zięba i Jakub Adamczyk.
W sztafecie drużynowej Hurom LKK LUKS Sławno ACCENT w składzie: Marcin Budziński, Arkadiusz Wach, Marta Turoboś i Tomasz Budziński również zajęło miejsce 7.
W niedzielę 22 lipca, po świetnej jeździe, Agnieszka Szpocińska Hurom LKK LUKS Sławno ACCENT zdobyła złoty medal i wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski!
Jej klubowy kolega Marcin Budziński zajmując trzecie miejsce w kat orlik dołożył brąz do dorobku medalowego zawodników naszego okręgu.
Ponadto na bardzo dobrym piątym miejscu w kategorii orlik zawody ukończył Tomasz Budziński Hurom LKK LUKS Sławno ACCENT, a jego młodsi koledzy z klubu Arkadiusz Wach i Michał Sapieja w kategorii junior zajęli odpowiednio miejsca 6 i 13.
Tuż za podium w kategorii orliczka uplasowała się Adrianna Stępniewska, a Damian Nowakowski (oboje KK SKAN BIKE TEAM OPOCZNO) ukończył wyścig na miejscu 33.
Wśród kobiet kategorii masters 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyła Dorota Warczyk LKK Start Tomaszów Mazowiecki.
W kategorii masters III Piotr Dziedzic Raz na Wozie - UKS "INTER-SOLAR" zajął miejsce 4, a w kategorii masters I 8 był Łukasz Matusiak GATTA BIKE-RS.
W sobotę rozgrywane były Wyścigi O Puchar Prezesa PZKol.
I tutaj również mieliśmy swoich reprezentantów, którzy zajmowali czołowe miejsca.
W młodzikach zwycięstwo odniósł Mateusz Gwiazda, a 17 był Adam Długosz, obaj na co dzień ścigają się w barwach klubu Raz na Wozie - UKS INTER-SOLAR,
Mateusz Konwiński (niezrzeszony) wywalczył miejsce 2.
W młodziczkach Katarzyna Jedynak LKK LUKS Sławno zajęła miejsce 8.
W kategorii junior młodszy najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z regionu łódzkiego był Konrad Bryłka, który zajął miejsce 10. Samuel Świerczyński i Igor Pacocha Raz na Wozie - UKS "INTER-Solar" uplasowali się na pozycjach 20 i 21, a Jakub Adamczyk LKK lUKS Sławno ukończył zawody zajmując 34 miejsce.

W dniach 4-8.08.2018 rozegrany zostanie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup 2018. Wyścig będzie się składał z pięciu etapów:

I    4.08.2018 Kraków

II   5.078.2018 Katowice

III  6.08.2018 Zabrze

IV  Szczyrk

V 8.08.2018 Bielsko - Biała

Zawody odbywać się będą przed przyjazdem kolarzy na metę w wyżej wymienionych etapach 75 Tour de Pologne UCI World Tour.

 

Regulamin

 

 

 

 

 

© 2015 LOZKOL.PL. All Rights Reserved. Designed By TOMKAM.PL